Opinie

niedziela, 02 lipiec 2017 12:25

Rodzice Huberta (9 lat)

Oceń tą opinię
(1 głos)

Jesteśmy rodzicami 8-letniego Huberta. Nasz syn jest chłopcem bardzo wrażliwym i emocjonalnym. Jąkanie u Huberta pojawiło się w wieku przedszkolnym, zwykle trwało kilka dni i zanikało. Szukaliśmy pomocy w miejscowej poradni logopedycznej, uczęszczaliśmy tam na zajęcia trzy lata, lecz jąkanie nie ustępowało.

Za każdym razem kiedy pytaliśmy jakie są szanse na zniknięcie jąkania słyszeliśmy, że niepłynność mowy w wieku przedszkolnym może się zdarzać i należy to po prostu przeczekać, że na pewno minie. Byliśmy zaniepokojeni tym stanem u syna, dlatego szukaliśmy innych rozwiązań i porad. W końcu trafiliśmy na konsultację do Pani Iwony, która jednoznacznie określiła, iż jej terapia jest w stanie pomóc naszemu dziecku. Leczenie będzie polegało na uczestnictwie najpierw w turnusie a później w terapii logopedycznej.

Pierwsze zajęcia na 10 dniowym turnusie były dla nas bardzo trudne, zwłaszcza po powrocie do otoczenia domowego. Była to ciężka praca zarówno syna jak i nas rodziców, niejednokrotnie nachodziły nas momenty załamania i zwątpienia. Jednak widoczne postępy w „normalnej” mowie dawały nam motywację do dalszej pracy. Połączenie wykonywanych ćwiczeń oddechowych, mowy, oraz ćwiczeń fizycznych, przynosiły zauważalne efekty już po kilku dniach. Współpraca z Panią Iwoną potwierdza, że jest to osoba o wysokiej znajomości problemu zaburzeń mowy, posiadająca dużą wiedzę merytoryczną popartą doświadczeniem praktycznym. Po półtora roku uczestnictwa w terapii możemy stwierdzić, iż dzięki niej nasze dziecko nabrało śmiałości, pewności siebie, a co najważniejsze-mówi płynnie.

Wszystkie osoby mające podobne problemy, gorąco zachęcamy do współpracy z Panią Iwoną Podlasińską i jej współpracownikami.

Teraz z perspektywy czasu wiemy, że była to najlepsza decyzja, jaką mogliśmy podjąć dla naszego syna.

Rodzice Huberta (9 lat)

Logopeda Wrocław

Gabinet logopedy czny

Rejestracja:
tel.: +48 602 503 253
email: logopeda Wrocław

Ośrodek Terapii Jąkania
Wrocław, ul. Rydygiera 22-28

Gabinet terapeutyczny
Wrocław, ul. Na Polance 16/8