Opinie

środa, 08 maj 2024 00:47

Mama Igora (12 lat)

Oceń tą opinię
(1 głos)

Mój syn zaczął się jąkać w wieku 5 lat. Początkowe objawy wyglądały bardzo „niewinnie”, dlatego nawet nie podejrzewałam, że może to być problem jąkania. Wydawało mi się, że to tylko chwilowy brak słów, czy powtórzenia wyrazów, które zdarzają się każdemu. Zorientowałam się, że to coś poważniejszego jak zaobserwowałam powtórzenia początkowych sylab i liter a następnie zacinanie się w mowie. Jak tylko zrozumiałam, że to objawy jąkania, zaczęłam szukać specjalistycznej pomocy w różnych gabinetach logopedycznych i psychologicznych.

Ponad rok czasu uczęszczałam z synem na różne zajęcia do kilku placówek. Niestety wszystkie nieskuteczne, a co najgorsze skutkujące pogłębianiem się problemu jąkania u syna. Zaczęłam wtedy, już w dużej desperacji, szukać innej pomocy. Natrafiłam na stronę internetową Pani Iwony i tak właśnie w czerwcu 2022 r. zaczęła się nasza przygoda i skuteczna walka z jąkaniem syna pod okiem Pani Iwony.

Na pierwszej wizycie odbyła się diagnoza, w czasie której Pani Iwona w sposób profesjonalny i bardzo empatyczny wysłuchała nas, porozmawiała z synem i po raz pierwszy od roku czasu potraktowała nas poważnie nie umniejszając problemu stwierdzeniami typu „samo przejdzie” czy „wyrośnie z tego”. Do tego od razu powiedziała, że można z jąkaniem walczyć i wygrać. Tych słów bardzo wtedy potrzebowałam, bo jako matka bałam się, że nie mogę już nic zrobić. W odróżnieniu od wielu innych placówek, gdzie „rozkładano ręce” lub mówiono, że nic się nie da zrobić, albo próbowano szukać winy w podłożu psychicznym i relacjach rodzinnych za jąkanie syna.

Pani Iwona podeszła do nas indywidualnie, miała konkretny plan działania i wiedziała co zrobić. Nie ukrywała, że pracy będzie dużo, ale wlała w moje serce nadzieję, że możemy pokonać jąkanie i motywację do działania. Bez wahania zgodziłam się na podjęcie terapii, wyjazd na turnus i wszystkie potrzebne ćwiczenia oraz zmiany w codziennym życiu. W końcu czułam, że jestem we właściwych rękach i zrozumiałam, że jeśli się zaangażuję i będą postępowała zgodnie z instrukcjami Pani Iwony, to jest realna szansa a nawet pewność, że uda się pokonać jąkanie.

Każde kolejne spotkanie pozwalało mi budować coraz większe zaufanie do Pani Iwony i jej metod pracy, dlatego aktywnie uczestniczyłam w terapii i rzetelnie pracowałam z synem 1,5 roku. Zawsze kiedy bywały trudności, zmęczenie czy problemy mogłam liczyć na wsparcie Pani Iwony, słowa otuchy, które motywowały do dalszej pracy i nie pozwalały się poddawać. Budowały mnie te pozytywne efekty terapii jakie zauważałam u syna i fakt, że coraz rzadziej słyszę u niego jąkanie Potrzebna pomoc i wskazówki były dawane zawsze na czas.

Dzięki rzetelnemu podejściu Pani Iwon oraz całego jej zespołu wspaniałych osób, którzy z wielkim zaangażowaniem i prawdziwą troską swoich pacjentów wspierali mnie i syna w walce z jąkaniem, udało się nam osiągnąć sukces. Mój syn pokonał jąkanie, a w lutym 2024 r. otrzymał dyplom za zakończoną sukcesem terapię jąkania.

Jestem ogromnie wdzięczna Pani Iwonie i jej zespołowi za to co dla nas zrobili. Mój syn dzisiaj może swobodnie komunikować się z otoczeniem, nie wycofuje się z wypowiedzi, jest szczęśliwym i akceptowanym przez rówieśników dzieckiem, może wybrać zawód jaki chce. To wszystko nie byłoby możliwe, gdybym nie zaufała Pani Iwonie i nie pozwoliła się jej poprowadzić. Dziękuję!

Ksenia mama Igora

Więcej opinii: « Rodzice Filipa (9,5 lat)

Kontakt

Gabinet logopedyczny

Rejestracja:
tel.: +48 602 503 253
email: logopeda Wrocław

Ośrodek Terapii Jąkania
Wrocław, ul. Rydygiera 22-28

Gabinet terapeutyczny
Wrocław, ul. Na Polance 16/8