Opinie

poniedziałek, 31 styczeń 2022 14:18

Rodzice Zosi (8,5 lat)

Oceń tą opinię
(0 głosów)

Jesteśmy dokładnie rok po rozpoczęciu terapii jąkania u Pani Iwony Podlasińskiej. Było to w styczniu 2021. Nasza córka miała wtedy 7,5 lat.

Zosia zaczęła mówić bardzo szybko, około 1,5 roku życia, zawsze miała dużo do powiedzenia. Niestety, około 2.urodzin pojawiło się jąkanie. Problem czasem znikał, po jakimś czasie wracał. Większość logopedów, z którymi konsultowałam się w naszym mieście (Bydgoszcz) twierdziło, że problem minie, że to rozwojowe. Nie dawali konkretnych zaleceń, poza tym, żeby mówić do dziecka wolniej, zostawiać mu więcej przestrzeni na odpowiedź. Niestety, problem wracał, niekiedy ze zdwojoną siłą. Kiedy Zosia skończyła 7 lat, postanowiliśmy z mężem poszukać logopedy zajmującego się konkretnie kwestią jąkania i tak trafiliśmy do Pani Iwony. Już podczas rozmowy telefonicznej byłam przekonana, że trafiliśmy w dobre ręce specjalisty. Pani Iwona zrobiła wywiad i opowiedziała o tym, jak wygląda terapia. Następnie przyjechaliśmy do Wrocławia na konsultacje, podczas której okazało się, że Zosia jak najbardziej kwalifikuje się na terapię. Pół roku później rozpoczęliśmy 12- dniowy turnus- Zosia z obojgiem rodziców.

Początki były trudne, a moje przerażenie jako mamy ogromne. Okazało się, że musimy przeprowadzić prawdziwą rewolucję w naszym rodzinnym życiu- począwszy od rezygnacji Zosi z oglądania bajek, wprowadzenia wolnej mowy u wszystkich członków rodziny, kilkugodzinnych ćwiczeń każdego dnia, ograniczenia życia społecznego. Zosia przez pierwsze tygodnie nie mogła uczestniczyć w nauce on-line, a do szkoły wróciła dopiero po miesiącu terapii. Zrezygnowaliśmy także z wyjazdu na ferie i innych atrakcji, bowiem Zosia musiała mieć maksymalne skupienie na terapii.

Mimo tych trudności czuliśmy, że idziemy w dobrą stronę, ponieważ właściwie od pierwszych dni wprowadzenia wolnej mowy Zosia przestała się jąkać! Zalecenia Pani Iwony były jasne i czytelne, wracając do domu po 12 dniach intensywnego turnusu terapeutycznego, wiedzieliśmy dokładnie jak ćwiczyć. Naszą rolą było wspieranie córki i organizacja czasu , żeby wpleść ćwiczenia w rytm dnia i inne obowiązki.

Przez pierwsze 5-6 miesięcy nasze życie było w 100% podporządkowane terapii Zosia, a codzienne ćwiczenia zajmowały około 2,5 godziny.  Na szczęście wraz z upływem czasu ćwiczenia ulegały modyfikacji, a Zosia nabierała większej wprawy, więc czas ćwiczeń nieco się skrócił. Obecnie ćwiczymy około 1,5 godziny dziennie 5 razy w tygodniu.

Polecam z czystym sumieniem terapię jąkania u Pani Iwony Podlasińskiej. Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy problem z mową u dziecka jest jąkaniem, warto jak najszybciej udać się na konsultację, nie czekając do 7 roku życia. Jedyne, czego żałujemy to tego, że trafiliśmy do Pani Iwony kilka lat za późno.

Logopeda Wrocław

Gabinet logopedy czny

Rejestracja:
tel.: +48 602 503 253
email: logopeda Wrocław

Ośrodek Terapii Jąkania
Wrocław, ul. Rydygiera 22-28

Gabinet terapeutyczny
Wrocław, ul. Na Polance 16/8