Opinie

poniedziałek, 20 luty 2023 11:44

Rodzice Oliwiera (7 lat)

Oceń tą opinię
(1 głos)

Oliwier zaczął się jąkać ok. 5 roku życia. Jąkanie u niego  występowało w różnym nasileniu. Logopedzi uspokajali nas, że to przejściowe, że to taki skok rozwojowy i przejdzie. Niestety wielu logopedów nie ma doświadczenia w temacie jąkania, a co za tym idzie zalecają ćwiczenia, które nie do końca pomagają osobie jąkającej się. Kiedy jąkanie się nasiliło i doszły współruchy, wtedy uznaliśmy, że trzeba działać i szukać osoby która zajmuje się stricte jąkaniem. Przeszukując Internet znalazłam Panią Iwonkę, już po pierwszym spotkaniu poczułam, że jest to osoba która jest wstanie nam pomoc. Pani Iwonka posiada ogromną wiedzę, którą cały czas poszerza poprzez różnego rodzaju szkolenia. Jej spojrzenie na dziecko jest dużo szersze.

Pani Iwonka przedstawiła plan leczenia i poczuliśmy się zaopiekowani. Oliwier zaczął terapie Padovan, a po 3 miesiącach rozpoczęliśmy 12-dniowym turnus, który rozpoczyna minimum roczną terapię jąkania. Terapia nie należy do najłatwiejszych, codzienne ćwiczenia wymagają  wielu poświęceń i wyrzeczeń, ale nagroda jaką otrzymuje się  po jej zakończeniu, a mianowicie płynna mowa jest bezcenna i warta każdego wysiłku. W trakcie terapii były momenty, że Oliwier się buntował nie chciał ćwiczyć, wtedy z pomocą i dobrą radą zawsze przychodziła Pani Iwonka.

Polecam również terapie Padovan i Pana Bogumiła, który jest bardzo spokojną i cierpliwą osobą, ze świetnym podejście do dzieci oraz Panią Justynkę zawsze uśmiechniętą, która również posiada  super podejście do dzieci.

Drodzy rodzice jeśli Wasze dziecko ma jakiekolwiek problemy z mową to nie czekajcie tylko odrazu umówcie się do Pani Iwonki. Rok szybko mija a słuchanie dziecka które się już nie jąka jest najpiękniejszą i najcenniejsza nagrodą.

Kontakt

Gabinet logopedyczny

Rejestracja:
tel.: +48 602 503 253
email: logopeda Wrocław

Ośrodek Terapii Jąkania
Wrocław, ul. Rydygiera 22-28

Gabinet terapeutyczny
Wrocław, ul. Na Polance 16/8