Opinie

poniedziałek, 10 październik 2016 00:41

Rodzice Martynki (7 lat)

Oceń tą opinię
(1 głos)

Jąkanie u Martynki zaczęło się w wieku przedszkolnym.

Na początku nie zwracaliśmy na to uwagi, gdyż wiele dzieci w naszym otoczeniu mówiło niepłynnie.

Rok później jąkanie zaczęło nasilać się tak bardzo, że nasza córeczka nie mogła wysłowić się w ogóle.

Ten okres dla naszej rodziny był straszny. Najgorsza była bezsilność. Wizyty u logopedów nie przynosiły żadnych efektów. Martysia zaczęła wycofywać się z kontaktów z ludźmi. Wcześniej wygadana, zdrowa dziewczynka nagle przestała normalnie funkcjonować.

Modliłam się, żeby to był sen, z którego się obudzę i znów zobaczę naszą zdrową, roześmianą córeczkę.

Dziś z radością mogę stwierdzić, że tak się stało. Martysia mówi płynnie i to nie za sprawą czarodziejskiej różdżki, lecz za sprawą terapii jąkania, prowadzonej przez Panią Iwonę.

Na turnus trafiliśmy ponad rok temu. Tam po raz pierwszy dowiedzieliśmy się co należy robić, by mowa stała się płynna. Stosowaliśmy się do zaleceń Pani Iwony najlepiej jak potrafiliśmy.

W terapie zaangażowaliśmy całą rodzinę. Mówiliśmy wolno, wykonywaliśmy różne ćwiczenia, które wpływały na przywrócenie płynności mowy.

Bywało ciężko, Martynka buntowała się, a życie naszej rodziny toczyło się głównie wokół terapii. Jednak widząc efekty, nawet na chwilę nie pomyśleliśmy by się poddać. Wysiłek włożony w terapie jest tak naprawdę niczym w , porównaniu do słuchania własnego dziecka, które z trudem wydobywa z siebie słowa.

Ta terapia działa! Polecam ją każdemu, kto ma problem z płynnością mowy. Warto dać swojemu dziecku szanse na nowe NORMALNE ŻYCIE.

Dziękujemy z całego serca

Rodzice Martynki lat 7, z Kalisza

Logopeda Wrocław

Gabinet logopedy czny

Rejestracja:
tel.: +48 602 503 253
email: logopeda Wrocław

Ośrodek Terapii Jąkania
Wrocław, ul. Rydygiera 22-28

Gabinet terapeutyczny
Wrocław, ul. Na Polance 16/8