Opinie

sobota, 28 maj 2016 13:27

Rodzice Michała (3,5 roku)

Oceń tą opinię
(1 głos)

Jąkanie naszego niespełna dwuipółletniego synka przyszło nagle, „z dnia na dzień”. Natychmiast udaliśmy się cenionego neurologopedy, terapeuty jąkania. Po ponad półrocznej terapii i spotkań dwa razy w miesiącu, efektów nie było dosłownie żadnych. Do Pani Iwony trafiliśmy z polecenia naszej znajomej, której dwuipółletnia córeczka została skutecznie wyleczona z niepłynności dzięki pomocy Pani Iwony.

Niewielu specjalistów podejmuje się leczenia małych dzieci tak jak w naszym przypadku. Pani Iwona dzięki stosowanym metodom daje szansę na poradzenie z problemem jąkania od momentu, w którym należy się nim zająć, czyli jak najszybciej to możliwe, a więc od samego początku.

Terapia małych dzieci to głownie terapia prowadzona w domu. Można nazwać ją „rodzinną”. Dzięki temu pozwala się na nowo poznać, zbliżyć i na pewno chcielibyśmy podkreślić to, że był to dla nas bardzo dobrze „zainwestowany czas”.

My skoncentrowaliśmy się na celu, jakim było wyleczenie jąkania, dlatego funkcjonowanie całej rodziny podporządkowaliśmy i tu pragniemy podkreślić bez kompromisów temu celowi. Tutaj nasuwa się pewien wniosek - chcesz mieć efekt, to zaufaj umiejętnościom terapeuty, który Cię prowadzi, daj z siebie to co możesz i bezwarunkowo kochaj, nie wątp i…. pracuj. Współpraca z Panią Iwoną oparta jest na relacji z pacjentem, jego rodziną, wzajemnym zaufaniu, otwartości i poszanowaniu. To niejako terapeuta będący z Wami w terapii, a nie spotykający się w gabinecie z kolejnym „przypadkiem klinicznym” do obserwacji. Częstotliwość spotkań w naszym przypadku dobierana była indywidualnie, na początku dość intensywna, z czasem przeszła w etap spokojnego monitorowania naszych postępów, ale na tyle częsta aby utrzymać efekty na jak najwyższym poziomie. Zaznaczymy, że mieszkamy prawie 400km od Wrocławia, więc w przypadku istotnej potrzeby z naszej strony byliśmy w ścisłym kontakcie telefonicznym i mailowym.

W trakcie terapii, o czym już wspomnieliśmy wcześniej, należy postawić na cel, ale jednocześnie iść do przodu małymi krokami i być cierpliwym. Rezultaty przychodzą na pewno jednak taka praca ma zwykle efekty odłożone w czasie i należy to zrozumieć, oczywiście trzeba stosować się do przekazywanych zaleceń i określonego postepowania. Czasem bywało trudno, ale należy skupiać się na danym dniu i wykonaniu uzgodnionych zadań, ale też oczywiście patrzeć optymistycznie na to co jeszcze przed nami. My ten czas prawie pół roku terapii „domowej” postrzegamy, jako wspaniały etap naszego wspólnego życia. Nasz syn z „pieluchowego malca” stał się dojrzalszym i rozwiniętym chłopcem.

Terapia prowadzona przez Panią Iwonę jest wielowymiarową terapią jąkania, łączącą współpracę z rodzicami dziecka na wielu polach, poprzez sugestie zbadania spraw u specjalistów (np. neurologa), czy z uwzględnieniem aspektów wychowawczych, które w tej terapii są bardzo istotne. Jest terapią kompleksową dla dziecka i całej jego rodziny i tak należy ją traktować, jako szeregu małych elementów, które wykonane razem przyniosą pełny efekt.

Jeśli czytasz naszą historię drogi czytelniku pomyśl również o sobie lub o osobie, której chcesz pomóc. Najlepiej tą ważną decyzję podjąć już teraz, nie czekając na „lepszą” chwilę. Pomyśl o tym, że im szybciej zaczniesz tym wczesnej skończysz, pomyśl o celu i o wielu osobach, którym się udało. Ty też bądź jedną z nich

My chcieliśmy ułatwić Tobie tą ważną decyzję i bez cienia wątpliwości powiemy: WARTO!

Rodzice Michała lat 3,5 z Warszawy

Logopeda Wrocław

Gabinet logopedy czny

Rejestracja:
tel.: +48 602 503 253
email: logopeda Wrocław

Ośrodek Terapii Jąkania
Wrocław, ul. Rydygiera 22-28

Gabinet terapeutyczny
Wrocław, ul. Na Polance 16/8