Opinie

niedziela, 24 wrzesień 2017 11:58

Rodzice Kuby (10 lat)

Oceń tą opinię
(2 głosów)

Jestem mamą 10 letniego chłopca, który dzięki Pani Iwonie i Pani Magdzie terapeutkom prowadzącym terapię jąkania stał się dzieckiem pełnym odwagi i wiary w siebie.

Kuba jest bardzo wrażliwym dzieckiem, często wiele spraw bierze bardzo do siebie. Jego jąkanie rozpoczęło się w przedszkolu. Rozmowy z logopedą kończyły się na uspokajaniu mnie, że może to być jąkanie wczesnodziecięce i że to samo minie. Jednak z dnia na dzień było coraz gorzej. Problemy z koncentracją, wycofywanie się. Często na zadawane pytania typu: „Jak było w szkole?” otrzymywałam odpowiedzi : „Ok” albo „Fajnie”. To od rodziców kolegów i koleżanek Kuby ze szkoły dowiadywałam się co jest zadane, co trzeba przynieść na zajęcia lub co się działo w szkole. W poradniach kazano mi czekać, gdyż jąkanie wczesnodziecięce mija po 7 roku życia. Spotkania dwa razy w tygodniu po godzinie nie dawały żadnych efektów. Nie dawało mi to spokoju i od początku śledziłam opinie na temat terapii metodą dr. Chęćka. Natknęłam się wtedy na terapię pani Iwony Podlasińskiej.

I nastał ten dzień, kiedy moje dziecko podczas zadanej czytanki szkolnej nie potrafiło bez zająknięcia wypowiedzieć ani jednego słowa. Pamiętam jak dziś ten dzień. Wyszłam z pokoju ze łzami w oczach i powiedziałam sobie, że zrobię wszystko, żeby mu pomóc. Na drugi dzień wykonałam telefon do Pani Iwony, która bardzo spokojnie i rzetelnie opowiedziała mi o procesie terapii i zaprosiła na wstępne spotkanie. Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na indywidualne spotkania przed terapią, aby Kuba mógł poznać panią Iwonę oraz abyśmy mogli zagłębić się w proces terapii, która nas czeka. To było bardzo ważne dla nas, jak i dla naszego dziecka.

Nadszedł pierwszy dzień terapii. Już wtedy wiedzieliśmy, że choćby nie wiadomo jak będzie trudno nie poddamy się. Pierwsze dwa tygodnie terapii wspominam bardzo miło, chociaż nie obyło się bez kryzysów. Ale dzięki miłej i rodzinnej atmosferze i pomocy Pani Iwony i Pani Magdy daliśmy radę. Wsparcie, jakie otrzymywaliśmy każdego dnia było bezcenne i dawało nam kopa do dalszej walki. Bardzo budujące były też spotkania z uczestnikami wcześniejszych terapii, którzy podtrzymywali nas na duchu, a wypowiedzi ich dzieci dawały wiarę w to, że terapia działa w stu procentach. Dzięki temu, a także ciągłej i systematycznej pracy dziś nasze życie zmieniło się diametralnie.

Ponad rok od rozpoczęcia terapii nasze dziecko zmieniło się nie do poznania. Kuba jest teraz uczniem 4 klasy szkoły podstawowej. Nikt z nowych nauczycieli nie podejrzewałby, że kiedykolwiek miał problemy z mową. Dzięki wsparciu wychowawczyń z 3 klasy i ogromnej pomocy pań terapeutek nie dalibyśmy rady. Teraz Kuba wraca ze szkoły i buzia mu się nie zamyka, aż do wieczora Chętnie opowiada o tym, co się działo w szkole, pamięta co jest zadane, pilnie się uczy. Jednak do dziś stosujemy zasady wpojone na terapii, kiedy Kuba się rozpędzi. Zawsze go spowalniamy, mimo że już nie ma takiej potrzeby. I choć był to rok ciężkiej pracy i wyrzeczeń do dziś ćwiczymy i stosujemy zasady z terapii.

Chciałabym wszystkim rodzicom dzieci jąkających się powiedzieć, iż terapia jąkania u Pani Iwony Podlasińskiej naprawdę działa. I choć bywają okresy zwątpienia, kryzysy, momenty kiedy chcemy się poddać, bo mamy po prostu dość, my i nasze dzieci padamy ze zmęczenia nie róbmy tego. Efekt końcowy jest naprawdę niewiarygodny.

Bardzo dziękuję pani Iwonie i pani Magdzie za wspaniały czas, za miłą i rodzinna atmosferę, za siłę, która macie w sobie, za wiarę w nas i w nasze dzieci. Za to, że zawsze nas wysłuchałyście i że zawsze mogliśmy liczyć na waszą pomoc. Za indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dziękuję wspaniałej grupie, z którą miałam zaszczyt uczestniczyć w terapii, dziękuję, że wspieraliśmy się nawzajem. I dziękuję wszystkim tym, którzy wytrwali do końca. To dzięki wam moje dziecko jest teraz dobrym uczniem i wspaniałym człowiekiem, który chętnie opowiada mi swoje historie, a nawet pisze swoje własne dziecięce książki i czyta mi je bez jednego zająknięcia.

Dziś, kiedy oglądam nagranie z pierwszego dnia terapii łzy leją mi się ciurkiem. Nie chce już wracać do tamtych chwil, ale dzięki temu nagraniu wiem, że praca, jaką włożyliśmy my jako rodzice, nasze dziecko, pani Iwona i pani Magda, rodzice dzieci z terapii oraz pacjenci jest warta tak wielu wyrzeczeń. Dziś moje dziecko nie jest już dzieckiem sprzed roku. Jest zupełnie innym człowiekiem.

Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za pomoc, wsparcie i za to że byliście wtedy z nami w tak ważnym momencie naszego życia. Dziękuję rodzicom i pacjentom, dziękuję wychowawczyniom Kuby pani Grażynce i pani Małgosi za zrozumienie i pomoc w terapii, dziękuję Oli mamie Szymka za wsparcie w najgorszych chwilach i wreszcie dziękuję pani Iwonie za najwspanialszą terapię pod słońcem a pani Magdzie za wspaniałe podejście do najmłodszych dzieci z terapii.

Dziękujemy z całego serca.

Rodzice Kuby (10 lat)

Logopeda Wrocław

Gabinet logopedy czny

Rejestracja:
tel.: +48 602 503 253
email: logopeda Wrocław

Ośrodek Terapii Jąkania
Wrocław, ul. Rydygiera 22-28

Gabinet terapeutyczny
Wrocław, ul. Na Polance 16/8