Opinie

poniedziałek, 30 listopad 2015 20:18

Rodzice Daniela (11 lat)

Oceń tą opinię
(1 głos)

Na samym początku bardzo serdecznie dziękujemy za trud zaangażowania w poprawę mowy naszego syna, przekazanej wiedzy i ludzkiej serdeczności Pani Iwonie i Pani Magdzie oraz innym osobom zaangażowanym w program terapii osób zmagających się z jąkaniem. Słów kilka jak to było… Celowo używamy słowa, było, ponieważ po jąkaniu u Daniela nie ma już śladu.

Zanim rozpoczęliśmy turnus rehabilitacyjny Daniel z powodzeniem startował w konkursach recytatorskich, w których osiągał znaczące sukcesy na poziomie szkolnym oraz poza szkolnym otrzymując nagrody. Jąkanie, zacinanie, jak to nazywaliśmy, pojawiało się u Daniela i znikało… klasycznie. Daniel był prowadzony logopedycznie od najmłodszych lat. Nikt nie zwracał uwagi na jego przypadkowe zacinanie się, poza nami. Byliśmy zaniepokojeni tym stanem u syna, dlatego nie zostawiliśmy tego problemu samemu sobie i szukaliśmy różnych porad i rozwiązań. W końcu trafiliśmy na konsultację do Pani Iwony, w trakcie której diagnoza była stanowcza – Danielowi w przyszłości groziło pogłębienie jąkania w przypadku braku podjęcia próby zatrzymania tego stanu. Zdecydowaliśmy się od razu na najbliższy turnus, turnus Wolnej Mowy… :)

Od czasu turnusu minął już ponad rok, a Daniel nie pamięta już jak to było, a było bardzo ciężko, chwilami obłędnie ciężko. Nasz syn w zeszycie do ćwiczeń zadawanych do domu podczas turnusu napisał: „Nienawidzę ćwiczyć wolnej mowy!” :) Trud pracy naszego dziecka się opłacił, ponieważ o zacinaniu nie ma już mowy. Nasłuchujemy cały czas jego wypowiedzi, szczególnie w chwilach, w których w przeszłości się jąkał, czyli przy bardzo żywiołowym wypowiadaniu się, gdzie emocje wypowiedzi są bardzo intensywne. Dzięki Bogu, Pani Iwonie, która wraz ze swoim zespołem przekazała nam swoją wiedzę i CIĘŻKIEJ PRACY Daniela słyszymy normalną mowę!!!

Jeżeli możemy coś doradzić tym osobom, które zmagają się z własną wadą wymowy, a w szczególności rodzicom dzieci, które tę wadę mają to CAŁKOWICIE I BEZWARUNKOWO poddać się terapii Pani Iwony Podlasińskiej. Z pełną świadomością możemy potwierdzić, że każde ćwiczenie - bez wyjątku, które jest wykonywane podczas turnusu rehabilitacyjnego jest przemyślane, opracowane pod różnym kątem i wpływa na pozytywny efekt końcowy, jakim jest NORMALNA MOWA. Proszę nie stosować tych metod wybiórczo! Każdy element, począwszy od uzmysłowienia sobie gdzie jest przepona w naszym ciele oraz wykonanie okrzyku rozluźnienia psychicznego i fizycznego ma fundamentalne znaczenie.

Życzymy wszystkim tego co my osiągnęliśmy razem z naszym synem dzięki metodzie przekazanej nam podczas rocznej współpracy z logopedą Panią Iwoną i jej zespołem!!! Przy okazji, serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników naszego turnusu i dziękujemy Wam za wsparcie i pomoc we wzajemnym osiąganiu zamierzonego celu :)

 

PS. Proszę się nie zastanawiać czy warto, czy aby to metoda skuteczna bo już tyle zrobiliśmy i nic wcześniej nie zadziałało tak jak ta terapia jąkania – BO WARTO, NA PEWNO!!! :)

Logopeda Wrocław

Gabinet logopedy czny

Rejestracja:
tel.: +48 602 503 253
email: logopeda Wrocław

Ośrodek Terapii Jąkania
Wrocław, ul. Rydygiera 22-28

Gabinet terapeutyczny
Wrocław, ul. Na Polance 16/8