Opinie

czwartek, 12 marzec 2015 18:18

Rodzice Patryka (7 lat)

Oceń tą opinię
(0 głosów)

Jesteśmy rodzicami 7-letniego Patryka. Patryk jest wrażliwym chłopcem i bardzo emocjonalnym.

Jąkanie u naszego syna pojawiło się w wieku 5 lat. Początkowo nie zwracaliśmy na to uwagi tłumacząc sobie, że to chwilowe zacinanie i przeciąganie liter. Jednak z czasem zaczęło nas to niepokoić. Szukaliśmy pomocy w miejscowej poradni logopedycznej, jednak mówiono nam, że problem minie, dawano wiele wskazówek jak postępować z dzieckiem jąkającym, jednak to nie przynosiło efektu. Bywały dni, że Patryk się nie jąkał, co dawało nam nadzieję, że problem minie. Jednak potem jąkanie wracało. Naczytaliśmy się wiele artykułów i porad odnośnie jąkania, aż wreszcie natrafiliśmy w internecie na stronę Pani Iwony, logopedy z Wrocławia.

Umówiliśmy się na pierwszą konsultację i wtedy zrozumieliśmy, że tylko terapia jest w stanie pomóc naszemu dziecku.

Teraz z perspektywy czasu wiemy, że była to najlepsza decyzja, jaką mogliśmy podjąć dla naszego syna.

Pierwszy etap to 10 dni intensywnego turnusu i całkowitego podporządkowania się zasadom terapii. Obawialiśmy się czy nasze dziecko to wytrzyma, ale na turnusie była fantastyczna atmosfera, wiele ćwiczeń odbywało się w formie zabawy, tak że nasze obawy okazały się niepotrzebne. Po powrocie do domu również przestrzegaliśmy wszystkich zasad terapii i codziennie ćwiczyliśmy. Czasami mieliśmy już dość, ale postępy naszego syna sprawiały, że nie poddawaliśmy się.

Pani Iwona, jak i osoby współpracujące, okazały się bardzo kompetentne, życzliwe, a przede wszystkim bardzo zaangażowane w pomoc naszym dzieciom.
Pani Iwona mobilizowała nas do ciężkiej pracy i wspierała w czasie okresów zniechęcenia.

Po roku terapii możemy stwierdzić, że dzięki Pani Iwonie – nasze dziecko nabrało pewności siebie, a co najważniejsze mówi płynnie i chociaż bywało ciężko – nie poddawaliśmy się. Bo nie ma nic piękniejszego jak widzieć efekty naszej wspólnej pracy w naszym dziecku.

Dlatego bardzo dziękujemy Pani Iwonie jak i pozostałym osobom współpracującym za okazaną pomoc, szeroką wiedzę, a przede wszystkim za wielkie serce do pracy
z najmłodszymi.

Agnieszka i Marian
Rodzice Patryka lat 7

Logopeda Wrocław

Gabinet logopedy czny

Rejestracja:
tel.: +48 602 503 253
email: logopeda Wrocław

Ośrodek Terapii Jąkania
Wrocław, ul. Rydygiera 22-28

Gabinet terapeutyczny
Wrocław, ul. Na Polance 16/8