Opinie

sobota, 11 styczeń 2014 11:43

Mama Janka (8 lat)

Oceń tą opinię
(1 głos)

Janek ma 8 lat i jest uczniem klasy drugiej. Zaczął się zacinać kilka dni po trzecich urodzinach i raptem po pierwszym tygodniu spędzonym w przedszkolu. Pomyśleliśmy, że rezygnacja z opieki przedszkolnej i powrót znanej niani zlikwidują problem.

Było to jednak rozwiązanie czasowe. Syn miewał lepsze i gorsze okresy, jednak jasnym dla nas stawał się fakt, że mamy w domu dziecko jąkające się.

W ciągu pięciu lat pomocy szukaliśmy wielokrotnie. Ćwiczyliśmy według zaleceń logopedy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, stosowaliśmy zalecone masaże, Jaś uczestniczył w indywidualnych zajęciach logopedycznych, zajęciach z integracji sensorycznej itp. Efekty były krótkotrwałe bądź żadne. Pod koniec nauki w "zerówce" nastąpiło drastyczne pogorszenie mowy. Syn miał problem z wypowiedzeniem najprostszych słów. Co najgorsze, zwykle gadatliwy 7-latek, zaczął się wycofywać i rezygnować z rozmów. Ogromnym problemem stały się nauka czytania, odpowiedzi w czasie lekcji a także kontakty koleżeńskie.

Na informacje o działalności pani Iwony Podlasińskiej trafiliśmy przypadkowo w Internecie. Kolejny raz szukaliśmy pomocy dla Janka. Wstępne konsultacje u pani Iwony uświadomiły nam rozmiar problemu, ale też dały poczucie, że w końcu trafiliśmy do właściwej osoby. Dzisiaj, cztery miesiące po zakończeniu 12-dniowej terapii, nadal wykonywanej codziennie porcji ćwiczeń, comiesięcznych konsultacjach, możemy powiedzieć, że osiągnęliśmy ogromny sukces. Syn mówi płynnie, bardzo dobrze radzi sobie w szkole i odzyskał kolegów. Ćwiczenia wpłynęły nie tylko na jego mowę, ale też poprawiły motorykę, koncentrację, umiejętność rozumienia czytanego tekstu oraz poprawność czytania. A co najważniejsze – Jaś otrzymał narzędzia, dzięki którym może panować na jąkaniem.

W czystym sercem możemy polecić terapię pani Iwony Podlasińskiej. Choć wymaga ona wielu wyrzeczeń, konsekwencji, ogromu pracy, zmagania się ze zmęczeniem dziecka, czasem nawet jego buntem, to jej efekty są rewelacyjne i rekompensują każdy trud. W czasie terapii ani dziecko, ani rodzice nie zostają sami ze swoimi problemami, ponieważ pani Iwona to osoba opiekuńcza i bardzo serdeczna. Dysponuje rzetelną wiedzą i doświadczeniem, co pozwala jej na wnikliwe spojrzenie na każde dziecko z osobna. Służy też rodzicom ogromną pomocą i cennymi radami.

Pani Iwono – dziękujemy serdecznie nie tylko za płynną mowę Janka, opiekę w czasie terapii, za motywujące telefony i e-maile, ale także za wsparcie i wiarę w efekty podejmowanych wysiłków.

Logopeda Wrocław

Gabinet logopedy czny

Rejestracja:
tel.: +48 602 503 253
email: logopeda Wrocław

Ośrodek Terapii Jąkania
Wrocław, ul. Rydygiera 22-28

Gabinet terapeutyczny
Wrocław, ul. Na Polance 16/8