Opinie

sobota, 07 wrzesień 2013 14:47

Mateusz (23 lata)

Oceń tą opinię
(1 głos)

Jąkanie zaczęło się u mnie w wieku około 4 lat i zatruwało mi życie przez kolejne 19 lat. Jak u większości jąkających się osób, bywały okresy, kiedy praktycznie jąkania nie było, ale problem zawsze wracał i stawał się coraz większy.

Kiedy problem jąkania stał się tak duży, że nie potrafiłem wydusić z siebie słowa zamknąłem się w domu ograniczając kontakt ze światem zewnętrznym do niezbędnego minimum. Przestałem się spotykać z ludźmi, chodzić na uczelnię, w konsekwencji tracąc rok i wpadając w depresję. Kiedy myślałem, że już nic mi nie pomoże natrafiłem na stronę pani Iwony i bez chwili wahania umówiłem się na spotkanie (oczywiście mailowo).

Po pierwszym spotkaniu wiedziałem, że terapia u pani Iwony mi pomoże. I tak też się stało. Już po dwóch tygodniach terapii widoczna była ogromna poprawa w płynności mówienia. Ćwiczenia w grupie pomogły mi przełamać lęk przed mówieniem. Terapia jest ciężka, ale przynosi rewelacyjne efekty. Warto poświęcić na nią czas, bo na pewno nie będzie to czas stracony. Stosując sumiennie zasady poznane na terapii można jedynie zyskać.

Pani Iwona jest niezwykle sympatyczną i ciepłą osobą, na którą zawsze można liczyć. Posiada ogromną wiedzę, którą chętnie się dzieli, żeby pomóc innym. Dzięki terapii u pani Iwony robię teraz rzeczy, o których rok temu nawet nie myślałem. Rozmawiam z ludźmi przez telefon, zamawiam jedzenie i nie boję się odezwać kiedy trzeba. Chociaż przede mną jeszcze dużo pracy to wiem, że pójście na terapię jąkania było jedną z najlepszych rzeczy jaka mnie spotkała.

Jedyne czego żałuję to tych wszystkich lat kiedy nie mogłem powiedzieć tego czego chciałem i tych wszystkich rozmów, których nie odbyłem, a na których mi zależało.

Pani Iwono, dziękuje za wszystkie rady, wsparcie w trudnych chwilach, oraz za to, że przywróciła mi Pani chęć do życia.
Dziękuję!

Logopeda Wrocław

Gabinet logopedy czny

Rejestracja:
tel.: +48 602 503 253
email: logopeda Wrocław

Ośrodek Terapii Jąkania
Wrocław, ul. Rydygiera 22-28

Gabinet terapeutyczny
Wrocław, ul. Na Polance 16/8