Opinie

sobota, 05 lipiec 2014 10:32

Kasia (23 lata)

Oceń tą opinię
(1 głos)

Problem jąkania towarzyszył mi od dzieciństwa, ale dopiero gdy rozpoczęłam pracę, boleśnie odczułam, co to znaczy żyć z jąkaniem. Praca wiązała się z tym, że musiałam dużo rozmawiać, dzwonić, nawiązywać nowe znajomości i kontakty.

Wymagania szefa wciąż rosły, a ja nie dawałam sobie rady z najprostszymi czynnościami takimi jak np. wykonanie telefonu.Trudność w komunikowaniu się z ludźmi stanowiła ogromną barierę. Problem z każdym dniem nasilał się coraz bardziej i bardziej…

Do Pani Iwony trafiłam z tak głębokim jąkaniem, że nie byłam w stanie przeczytać kilku zdań tekstu. Byłam załamana, rozgoryczona, bez jakichkolwiek chęci do życia. Już po pierwszym spotkaniu czułam, że trafiłam w „dobre ręce”. Turnus był bardzo ważnym doświadczeniem w moim życiu, poznałam wiele ćwiczeń i zasad, które pomagają w utrzymaniu płynnej mowy. Praca, którą wkłada się w ćwiczenia podczas turnusu zwraca się potem po stokroć, trzeba jednak maksymalnie podporządkować się zaleceniom Pani Iwony.

Terapia jest skuteczna, ale wymaga wiele pracy i motywacji. Obecnie moja mowa jest spokojna i płynna, ale codziennie musze ćwiczyć. Jakość życia po terapii zmieniła się na lepsze. Swobodnie rozmawiam, odbieram i wykonuje telefony. Bardzo dziękuje Pani Iwonie za wszystko, co dla mnie zrobiła, jest niezwykle ciepłą i wyrozumiałą osobą. Zawsze można na Panią Iwonę liczyć, służy dobrą radą i pomocą. Potrafi także umiejętnie zmotywować swoich pacjentów, gdy nadejdzie kryzys. Polecam wszystkim, którzy zmagają się z jąkaniem.

Logopeda Wrocław

Gabinet logopedy czny

Rejestracja:
tel.: +48 602 503 253
email: logopeda Wrocław

Ośrodek Terapii Jąkania
Wrocław, ul. Rydygiera 22-28

Gabinet terapeutyczny
Wrocław, ul. Na Polance 16/8