Opinie

środa, 15 listopad 2017 13:09

Rodzice Szymona (10 lat)

Przeddzień zakończenia terapii (po 17 miesiącach)…
Początkowe trudy, mozolna praca, mnogość ograniczeń i wyrzeczeń – to zdaje się być za nami.

niedziela, 08 październik 2017 18:14

Mama Pawła (12 lat)

Niepłynność mowy u mojego dziecka, ujawniła się wieku przedszkolnym.

Mowa Pawła była jak sinusoida, raz płynna, a raz niepokojąca.

niedziela, 24 wrzesień 2017 09:58

Rodzice Kuby (10 lat)

Jestem mamą 10 letniego chłopca, który dzięki Pani Iwonie i Pani Magdzie terapeutkom prowadzącym terapię jąkania stał się dzieckiem pełnym odwagi i wiary w siebie.

sobota, 19 sierpień 2017 13:48

Krzysztof (21 lat)

Moje jąkanie zaczęło mi przeszkadzać w 3 klasie gimnazjum. Wcześniej nie zwracałem na to uwagę (według mnie nawet się nie jąkałem). Z czasem jąkanie zaczęło się pogłębiać a ja z chłopaka, który był towarzyską osobą ,nastawioną na poznawanie nowych osób, zacząłem się wycofywać z życia.

niedziela, 02 lipiec 2017 10:25

Rodzice Huberta (9 lat)

Jesteśmy rodzicami 8-letniego Huberta. Nasz syn jest chłopcem bardzo wrażliwym i emocjonalnym. Jąkanie u Huberta pojawiło się w wieku przedszkolnym, zwykle trwało kilka dni i zanikało. Szukaliśmy pomocy w miejscowej poradni logopedycznej, uczęszczaliśmy tam na zajęcia trzy lata, lecz jąkanie nie ustępowało.

czwartek, 15 czerwiec 2017 20:16

Mama Alexa (7,5 lat)

Alex miał problemy z mową od samego początku. Dlatego odwiedzałam z nim wielu specjalistów i prosiłam o radę i pomoc, ponieważ wydawało mi się, że coś jest nie tak. Alex mówił mało, bardzo niegramatycznie i jąkał się, tylko że nietypowo. Nie miał problemów z rozpoczęciem wyrazu czy zdania, on miał problem żeby je zakończyć – powtarzał kilkakrotnie ostatnią sylabę. Nie było to jąkanie bardzo uporczywe, nie występowało zawsze, nie we wszystkich wyrazach. Ale było zauważalne.

niedziela, 09 październik 2016 22:41

Rodzice Martynki (7 lat)

Jąkanie u Martynki zaczęło się w wieku przedszkolnym.

Na początku nie zwracaliśmy na to uwagi, gdyż wiele dzieci w naszym otoczeniu mówiło niepłynnie.

Rok później jąkanie zaczęło nasilać się tak bardzo, że nasza córeczka nie mogła wysłowić się w ogóle.

sobota, 28 maj 2016 11:27

Rodzice Michała (3,5 roku)

Jąkanie naszego niespełna dwuipółletniego synka przyszło nagle, „z dnia na dzień”. Natychmiast udaliśmy się cenionego neurologopedy, terapeuty jąkania. Po ponad półrocznej terapii i spotkań dwa razy w miesiącu, efektów nie było dosłownie żadnych. Do Pani Iwony trafiliśmy z polecenia naszej znajomej, której dwuipółletnia córeczka została skutecznie wyleczona z niepłynności dzięki pomocy Pani Iwony.

niedziela, 03 kwiecień 2016 18:22

Rodzice Mai (8 lat)

W czerwcu 2015 roku rozpoczęliśmy wraz z Mają naszą 7 letnią wówczas córką terapię prowadzoną przez Panią Iwonę Podlasińską i jej zespół. Nasz udział w terapii był konsekwencją problemów jakie pojawiły się u Majki, które sprowadzały się do trudności związanych z "wystartowaniem" mowy, zacięć i powtórzeń. Charakterystycznym było nasilenia się problemów Mai zwłaszcza w okresie jesiennozimowym, a następnie osłabienie objawów i lekka poprawa mowy po tym okresie. Logopedzi, z których pomocy, korzystaliśmy przed udziałem w terapii Pani Iwony, tłumaczyli nam, że jest to przejściowe, nie trzeba zwracać dziecku uwagi, aby dodatkowo się nie stresowało i że z czasem to minie. Jednak nie minęło. Podczas jednej z rozmów u Majki ponownie wystąpił problem z zacięciem i wystartowaniem mowy, niemniej na tyle silny, iż spowodował całkowite wycofanie Mai i rezygnację z chęci rozmowy, co nie miało wcześniej miejsca i nie odpowiadało charakterowi naszej Majki, która z dziecka otwartego, radosnego stawała się dzieckiem wycofanym, zamykającym się w sobie. Co więcej u samej Majki pojawiła się świadomość problemu. Dziecko oznajmiło nam bowiem, że występującej trudności z mową mu przeszkadzają. Był to impuls do kontaktu i nawiązania współpracy z Panią Iwoną Podlasińską.

poniedziałek, 30 listopad 2015 19:18

Rodzice Daniela (11 lat)

Na samym początku bardzo serdecznie dziękujemy za trud zaangażowania w poprawę mowy naszego syna, przekazanej wiedzy i ludzkiej serdeczności Pani Iwonie i Pani Magdzie oraz innym osobom zaangażowanym w program terapii osób zmagających się z jąkaniem. Słów kilka jak to było… Celowo używamy słowa, było, ponieważ po jąkaniu u Daniela nie ma już śladu.

Strona 1 z 2

Logopeda Wrocław

Gabinet logopedyczny

Rejestracja:
tel.: +48 602 503 253

Ośrodek Terapii Jąkania
Wrocław, ul. Rydygiera 22-28

Gabinet terapeutyczny
Wrocław, ul. Na Polance 16/8